Wyszukiwarka

SYMTABA 4.0

DEMO

DEMO

MAKATON SymTab 4.0 z możliwością łatwego wyszukiwania modyfikacji podpisów symboli i dodawania bibliotek tematycznych


SymTab (Sym-symbole, Tab- tablica) to najnowszy z edytorów do tworzenia tablic i książek komunikacyjnych za pomocą symboli graficznych systemu MAKATON/KONi. Umożliwia również tworzenie planów aktywności, tablic tematycznych, kontekstowych, nakładek do Go-talk’ów, planów dnia oraz wszelkich innych pomocy graficznych, które ułatwiają dzieciom i dorosłym z potrzebami komunikacyjnymi rozwijanie umiejętności porozumiewania się. Narzędzie służy przede wszystkim rodzicom, opiekunom, nauczycielom, specjalistom, którzy na co dzień potrzebują szybkiego dostępu do słownictwa, które zapewni im możliwość porozumiewania się z użytkownikami AAC w wielu różnych sytuacjach. Aplikacja (pierwsza jej cześć) oferuje bardzo bogaty zakres pojęć około 970 podstawowych znaków graficznych systemu Makaton (czarno-białych) zarówno w l. poj. jak i w l. mn. Symbole pogrupowane są tematycznie w dziedziny, z których najczęściej korzystają w codzienności partnerzy komunikacyjni osób wymagających wsparcia komunikacyjnego, m.in. takie dziedziny jak: ludzie, żywność, czynności, zdrowie, zabawki, emocje, pytanie etc. Symbole posiadają etykiety z podpisami. Ze względu na różny poziom umiejętności użytkowników AAC (percepcyjnych, motorycznych, sposób wskazywania na symbole) SymTab oferuje możliwość wyboru wielkości symboli graficznych aż w 6 rozmiarach rozłożonych równomiernie na stronie A4: 1 symbol/ 4 symbole/ 6 symboli / 9 symboli/ 12 symboli/ 20 symboli . Wyszukiwanie symboli W ramce wyszukaj z lewej strony wpisujemy nazwę potrzebnego symbolu, który pojawi się w kolumnie po prawej stronie. Należy przenieść go w wybrane miejsce. Przeniesienie symbolu w miejsce podpisu wyświetla podpis symbolu, który po kliknięciu myszką (bądź klawiszem) dopasuje się do wielkości etykiety. Podpis symbolu można dowolnie modyfikować. Tytuł tablicy Tablice można zatytułować według własnej potrzeby. Drukowanie symboli Przygotowaną tablicę można wydrukować klikając symbol drukować. Można też tablicę zapisać wybierając w opcji drukowania format PDF.

Wymagania edytora SymTab 4.0

Komputer z myszką.
SymTab 4.0 funkcjonuje z przeglądarką internetową FIREFOX (gwarantuje najlepsze oddanie obrazu ekranowego)- do pobrania TUTAJ dla Windows.
SymTab 4.0 jest doskonałym, prostym i szybkim narzędziem umożliwiającym za pomocą symboli graficznych Makatonu wspomaganie umiejętności komunikacyjnych i językowych użytkowników AAC.

Galeria
ikona[2].jpg

OŚRODKI PO SZKOLENIU

ikona[3].jpg

OŚRODKI NIEPRZESZKOLONE

ikona[4].jpg

PRYWATNIE PO SZKOLENIU

ikona[1].jpg

PRYWATNIE BEZ SZKOLENIA

Facebook