Opinie o szkoleniu

"Fantastyczne szkolenie - magia ! - gorąco wszystkich zachęcam (specjalista-Opole)

"Bardzo ciekawe szkolenie , w ciepłej atmosferze, dynamiczne, ciekawe, żadna chwila nie była stracona" (specjalista-Opole)

"Szkolenie majstersztyk - nigdy nie byłam na takim: praktyka, wiedza, wspaniała atmosfera, warte każdych i większych pieniędzy" (specjalista-Opole)

„Serdecznie dziękujemy za wspaniałe szkolenie, jesteśmy pod wrażeniem przydatności i możliwości, jakie otwiera dla dzieci i ich rozwoju. Jestem wyrazicielem opinii osób z mojego Ośrodka, które stwierdziły, że przyjemnie jest poświęcić czas, gdy szkolenie prowadzi tak kompetentna i jednocześnie miła osoba jak dr Kaczmarek. Podpisuję się pod tym z pełnym przekonaniem. Szkolenie prowadzone przez osobę - pasjonata zaraża chęcią do pracy. Jeszcze raz dziękujemy!” (specjalista - Grudziądz)

„Bardzo dziękuję za krakowski kurs Makatonu - to jeden z lepszych na jakim byłam. Dziękuję za ciepło, pasję i charyzmat”. (nauczyciel -Kraków)

„Jestem zachwycona szkoleniem prowadzonym przez dr Kaczmarek i nie mogę doczekać się udziału w Poznaniu na II poziomie”. (nauczyciel - Poznań)

"Chciałabym podziękować za wyjątkowo ciekawe spotkanie. Uczestniczę w wielu szkoleniach i bez cienia lizusostwa stwierdzam, że CZAS SPĘDZONY Z PANIĄ BOGUSIĄ BYŁ JEDNYM Z NAJBARDZIEJ PRODUKTYWNYCH I MIŁYCH. Życzę wielu twórczych pomysłów i wszelkiej życzliwości dla ich realizacji". (nauczyciel - Człuchów)

"Osoba prowadząc kurs dr Bogusława Kaczmarek ma wielki talent, nie tylko przekazywania wiedzy, przekonywania, ale i "talent serdeczności i cierpliwości", której w pracy ze środowiskiem nauczycielskim chyba trzeba mieć więcej niż z naszymi dziećmi. Serdeczność i nieschodzący z twarzy uśmiech cały czas towarzyszy szkoleniu - nam też się udziela. Dzięki!" (logopeda - Toruń)

"Nerwów z przygotowaniem szkolenia było sporo, ale szkolenie było po prostu super !" (nauczyciel - Gdańsk)

„Dziś w Bielsku-Białej zakończyło się dwudniowe szkolenie 1 st. prowadzone przez Panią Bogusławę Kaczmarek. Pełne informacji, bardzo profesjonalnie poprowadzone i zrealizowane, zresztą inaczej być nie mogło skoro prowadziła je sama autorka polskiej wersji Makatonu” (pedagog - Bielsko-Biała)

„Moje i mojego męża wrażenia ze szkolenia są bardzo pozytywne. Pani Bogusia jest niezwykłą kobietą, ma ogromną wiedzę i jest przy tym bardzo miła. Jestem jej wdzięczna, że zorganizowała szkolenie w Poznaniu”. (Poznań)

„My też ogromnie dziękujemy wspaniałej Pani Bogusi, która fenomenalnie przeprowadziła ten kurs. Brakowało jedynie czasu na rozmowy. Szkoda, że szkolenie się tak późno kończyło, bo liczyłam na jakąś wspólną kawkę i rozmowy po szkoleniu. Cóż dwa dni, ale kurs był "intensywny", więc może zorganizujemy coś jesienią” (pedagog - Poznań)

„Bardzo się cieszę, że się zdecydowałam n kurs Makatonu - wszystkim, którzy jeszcze nie byli - szczerze polecam. Pani Bogusia jak zwykle nieoceniona i niezastąpiona - siła spokoju, taktu, cierpliwości, łagodności. Poznanie takiego człowieka, to wielka przyjemność i bogate doświadczenie” (fizjoterapeuta - Konin).

„Przed kursem zastanawiałam się jak to będzie, czy sobie poradzę z siedzeniem przez tyle godzin, ale przy Takim wykładowcy to każdy załapie nawet najtrudniejszy temat. Teraz bierzemy się za pracę z naszym synkiem. Planuję zacząć od gestów (od piosenki) i zobaczę jak sobie poradzi a później pomalutku symbole” (logopeda - Tychy).

„Długo zastanawiałam się, czy warto iść na szkolenie - czasowe ograniczenia są faktem istotnym - czy to samo nie da mi książka z gestami. Teraz wiem, że żadna książka tego nie zastąpi. Jeśli chcecie poznać "makatonowski" sposób komunikacji - to żadna książka tego nie zastąpi. Skończyłam pierwszy etap tego kursu - i nie żałuję absolutnie poświęconego czasu...Doświadczenie na kursie Makatonu jest niezastąpione - w myśl zasady, że to co praktycznie zrobisz, wykonasz zostanie Ci na dłużej niż tylko to co usłyszysz lub choćby przeczytasz. Prowadząca kurs uzupełniała praktyczną naukę gestów, wieloma cennymi wskazówkami. Wiedzą teoretyczną i to co wynika z praktyki... Reasumując to wszystko - tak nabyta wiedza jest bezcenna!” (nauczyciel - Łódź)

"Bardzo dziękuję za cenny kurs. Wszyscy jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Dziękujemy !" (terapeuta- Warszawa)

"Chciałam złożyć wielkie ukłony w kierunku pani Bogusi to niesamowicie mądra kobieta i bardzo miła. Ja również nie byłam przekonana na początku do tej metody, bo są różne opinie na ten temat, ale teraz wiem jakie to ważne. Pani Bogusia uświadomiła mi jak można ułatwić i polepszyć dziecku i sobie życie, jak wiele dzieci cierpi z tego powodu, że nie może powiedzieć tego co chce, tego że nikt – nawet najbliższa rodzina - go nie rozumie. Bardzo polecam" (rodzic - Warszawa)

„Chciałam potwierdzić, że pani Bogusława rzeczywiście emanuje niezwykłą serdecznością. Spokój i odpowiednie podejście pozwoliły jej opanować tak dużą ekipę, jak nasza”.

„Byłam na warsztatach w Tychach – rewelacja! Pani Bogusia to skarbnica wiedzy i szczególnym uczuciem darzy dzieci z zespołem Downa. Mam zamiar pracować z synkiem. Mam nadzieję, że przedszkole, do którego chodzi włączy się w naszą komunikację...Dziękuję za kurs” (rodzice - Tychy)

"Kurs jest rewelacyjny ! nie wiedziałam kiedy upłynęły dwa dni. Nauki gestów bardzo dużo, ale prowadząca robi to w taki sposób, że nie czuć tego ciężaru. Dopiero po kursie dochodzę do siebie i widzę, ile tego było. Bardzo wszystkim jako matka polecam" (nauczyciel - Głogów)

„Wydawało mi się przez chwilę, że mój synek jest jeszcze za mały na gesty (na symbole na pewno), ale po kursie w ramach eksperymentu postanowiłam pokazywać mu cokolwiek. Zaczęłam od gestu "jeść". Pokazuję przed i w trakcie jedzenia. Przygląda się bardzo uważnie i dłużej potrafi skupić się na posiłku (a nie na calutkim świecie dookoła). Zdecydowanie bardziej jest zainteresowany piosenkami i wierszykami, kiedy "pracują" moje ręce, czyli to działa! Wszystkim bardzo polecam” (rodzic - Szczawnica)

" Przed szkoleniem wiele razy pisałam i pytałam, nawet miałam pretensje, że nie ma szkoleń on-line. Jednak, gdy byłam na szkoleniu zrozumiałam dlaczego nie ma takiej formy. Szkolenie jest nastwione na odbiorców, można śmiało pytać, podczas nauki gestów, prowadząca podchodzi, pomaga, koryguje. Miałam również pytania o inne gesty i również mi je pokazano. Bardzo polecam - szkolenie jedno z lepszych na jakich byłam. Bez porównania do innego szkolenia AAC on-line, w jakim uczestniczylam" (nauczyciel - Szczecin)

" Szkolenie spełniło wszystkkie moje oczekiwania a nawet więcej - rewelacja, bardzo praktyczne - polecam (logopeda - Szczecin)

"Przez kilka lat żyłam w Stanach Zjednoczonych, uczestniczyłam tam w wielu kursach i muszę stwierdzić, że na takim – tak kompetentnie i wspaniale prowadzonym jeszcze nie byłam! Cieszę się, że w Polsce mamy takie szkolenie i takich wykwalifikowanych prowadzących. Ogromnie wszystkim polecam - nie zmarnujecie czasu!" (nauczyciel - Warszawa)

 

rysunek Serdecznie zapraszamy do podzielenia się z innymi opiniami o szkoleniu

 

 

 

Do góry